Каталог

Мамські поради: Як привчити дитину до гігієни?

Важко зберігати спокій, коли день у день доводиться постійно контролювати дитину щодо дотримання правил гігієни. Тільки ти витер малюкові руки після пісочниці, як за секунду улюблене чадо вже гризе лаву або засовує в рот чужу іграшку. Фраза: не тягни до рота всяку гидоту! - стає однією з основних у лексиконі батьків у перші роки життя малюка. Тому якщо у вас в будинку живе собака, то пройти цей етап набагато легше за рахунок вже набутих навичок та швидкості реакції. Звісно, ​​в арсеналі дорослих не лише слова. Батьки, як справжні бійці спецназу, повинні бути озброєні предметами гігієни, послідовні і холоднокровні. Адже часом тільки стійкість духу утримує від нервового зриву, коли після сотого пояснення про користь миття рук, малюк ні в яку не погоджується навіть підійти до умивальника. Мами мужньо витримують перші роки невсипущої турботи про малюка, але що робити, якщо дитина, яка вже підросла, настільки звик до батьківського піклування, що відмовляється виконувати елементарні речі?


Сім'я - дзеркало
Как приучить ребенка к гигиене

Як привчити дитину до гігієни
Найперша умова успішного навчання – це особистий приклад, і не лише безпосередньо батьків, а й усієї родини. Навіть якщо дитина не акцентує увагу на виконанні вами певних гігієнічних ритуалів, вона запам'ятовує ваші дії. Наприклад: мама завжди миє руки після повернення з вулиці, тато ніколи не ходить по квартирі у вуличному взутті, навіть якщо забув ключі, бабуся покашлює прикриваючи рот рукою. Бажання донести до дитини правильну інформацію дисциплінує та її оточення. Дорослі починають краще стежити за собою, а малюк потихеньку включатиметься у процес навчання правилам гігієни. Врахуйте, у такому маленькому віці немає сенсу в повчальних лекціях про мікроби або грізні розповіді про хвороби. Дитина більше сприймає те, що бачить, а не слова, що пояснюють причинно-наслідковий зв'язок того, що вона ще зрозуміти не в змозі.


Мої рукиКак приучить ребенка мыть руки
Як привчити дитину мити руки
У рік малюк із задоволенням підставляв долоні під струмінь води, а лише через кілька місяців відмовляється мити руки після прогулянки? Можливо, йому це стало нудно. Один із варіантів – зміна звичайного мила на мило незвичайного забарвлення та форми, яке можна не тільки купити, але й зробити разом з малюком. Одного набору для миловаріння вистачить на створення цілої колекції мила, яким із задоволенням користуватиметься маленький чистюля. Альтернативним вирішенням проблеми може стати дозатор для дитячого мила у вигляді якогось симпатичного звірятка. Чи не знайшли такий? Чи не проблема, достатньо взяти гумову іграшку, обрізати верх і вставити всередину пляшечку з дозатором. Якщо дитина дуже полюбила якогось мультяшного персонажа, то пошукайте серії, в яких той вмивається. Можливо, поведінка улюбленого героя спонукає наслідувати його дії. Безпрограшним рішенням можуть стати дитячі сходи для ванної кімнати, які дозволяють малюкові дотягуватися до умивальника і бути зовсім, як дорослі. Пам'ятайте, що необхідно привчати дитину мити руки не тільки перед їжею або після вулиці, а й уранці та ввечері, перед тим як почати вмивати обличчя, а також після відвідування туалету та спілкування з домашніми тваринами.


Чистимо зуби

Как научить ребенка чистить зубыЯк навчити дитину чистити зуби
Прищепити звичку ретельно чистити зуби не так важко. Дитячі щітки випускаються в різних інтерпретаціях, тому ви обов'язково знайдете щітку, з якою ваша малюк буде із задоволенням доглядати за зубками. Головне, дозволити малюкові вибрати саме ту, яка йому найбільше подобається.

Повірте, спільний похід у магазин і перший вибір малюка в магазині несе не тільки практичне значення, а й показують вашу готовність взаємодіяти з дитиною, надавати їй право вибору. Допоможе і дитячий діспенсер для зубної пасти. Вони випускаються спеціально для зручності та залучення дитини до догляду за порожниною рота. Невеликий пісочний годинник з таймером на 2 хв. допоможуть контролювати час чищення.







Приймаємо ванну, душКак научить ребенка принимать ванну
Як навчити дитину приймати ванну
Любов до чистоти прищеплюється з дитинства, але малюк любив раніше купи-купи може раптом категорично відмовитися приймати душ або ванну. Виходом з цієї ситуації можуть стати дитячі, гіпоалергенні бомби для ванної, які забарвлюють воду, приємно пахнуть і, безперечно, сподобаються дитині. Можливо, настав час змінити іграшки, які все одно треба періодично змінювати, адже всередині згодом від вогкості часто заводиться грибок, який може негативно вплинути на здоров'я дитини. Відвідавши зоопарк, можна на прикладі тварин і птахів, що купаються, викликати у малюка полювання до водних процедур. Деякі дорослі люблять співати в душі, може, і ваше маля з радістю відгукнеться на пропозицію заспівати пару дитячих пісень про купання? Дайте йому що-небудь мікрофон, що нагадує, зробіть зачіску, як у Елвіса і проведіть свій банний концерт у мильне піні. Повірте, ваш артист буде не тільки неповторним у своєму амплуа, а й скуповується із задоволенням.



Ходімо до туалету

Как научить ребенка ходить на горшокЯк навчити дитину ходити на горщик
Ось тут нам на допомогу прийдуть горщики-унітази, які повністю повторюють дизайн дорослого туалету, але при цьому адаптовані саме для малюків. Такий горщик не тільки шалено сподобається дитині, але й прищепить навички використання туалетного паперу. Сифон із реалістичним звуком промивання привчить не боятися гучних звуків зливу. Протиковзка гумова основа не дозволить маленькому непосиді занадто активно рухати горщик по підлозі, що добре не тільки в плані стійкості, але і збереження підлогового покриття. Є не менш зручний варіант горщиків-сходів. Їх можна використовувати як туалет і як підставку для ніжок, коли необхідно дотягнутися до умивальника. Горщики-трансформери такого типу дуже зручні щодо навчання гігієні після відвідування туалету. Дитина ходить у горщик, мама забирає внутрішню чашу зі вмістом, накриває кришкою і малюк може сам піти мити ручки.



Важливо: щоразу, спілкуючись з дитиною, наголошуйте на тому, що всі предмети особистої гігієни повинні бути у кожного свої – рушники, гребінці, мочалки, зубні щітки. Якщо дитина відвідує садок, то поясніть, що рушником і гребінцем не можна змінюватися з іншими дітьми.


Не поспішайте допомогти дитині – дайте їй шанс зробити все самостійно. Нехай спочатку у нього не все виходитиме, але без помилок не буває перемог. Чим раніше ви надасте своєму малюкові можливість виконувати певні дії без сторонньої допомоги, тим швидше він освоїть потрібні навички догляду за собою. Головне, не перестаратися в гонитві за чистотою, інакше у дитини не сформується належний імунний захист, і зайвою стерильністю ви досягнете прямо протилежного результату. В іншому, завжди на допомогу прийде продукція компанії Lorelli, яка створена для того, щоб малюки пізнавали світ у максимально комфортних та безпечних умовах!
15.09.2020

Возврат к списку


Текст сообщения*
Завантажити файл або картинкуПеретягнути за допомогою Drag'n'drop
Перетягніть файли
Ничего не найдено